Uszkodzenia neonów LED Flex- jakie przyczyny

Neony zniszczone przez wodę

Nieprawidłowo zabezpieczone neony poddane działaniu warunków atmosferycznych ulegają zniszczeniu. Przyczyną uszkodzeń jest korozja elementów wewnętrznych wywołana przez dostającą się do wnętrza neonu wodę. Aby uniknąć uszkodzeń neony powinny być montowane zgodnie z instrukcją prezentowaną na naszej stronie.

Woda potrafi spenetrować neon bardzo głęboko. Największe zniszczenia widać na początku i na końcu, ale wilgoć dostaje się nawet na kilka metrów w głąb. Silne zniszczenia widoczne na zewnątrz- to jedno, ale powoli działająca woda wewnątrz neonu – daje efekty nawet po kliku miesiącach. Diody przepalają się, a kable połączeniowe i luty – śniedzieją. Poniższe zdjęcia niech będą ostrzeżeniem. Neon do którego raz dostała się woda – prędzej czy później musi ulec uszkodzeniu. Druga przyczyna awarii – tez związana z wodą – i też z wadliwym zabezpieczeniem końców. Poniższe zdjęcia obrazują neony w których woda dostała się bezpośrednio do końcówki. Ale bywa też, że początek i koniec są poza zasięgiem wody, ale jednak na zewnątrz budynku. Jeżeli początek czy koniec nie jest hermetycznie zaklejony – neon zasysa wilgoć z powietrza w momencie gdy jest wyłączany. W trakcie pracy nagrzewa się i „wydycha” powietrze – w trakcie stygnięcia – wciąga je z powrotem. Wilgoć kondensuje się wewnątrz neonu, przeważnie w najniższym punkcie powstają krople rosy i następuje zwarcie. Wystarczy przepalenie jednej diody – i nie świeci cały metr. Rozszczelnienie neonu to druga najczęstsza przyczyna awarii.

UWAGA – neony nie są przeznaczone do ciągłej pracy pod wodą. Są odporne na zachlapanie, polewanie, deszcz , śnieg itd. Ale ciągłe przebywanie pod wodą , np w oczku wodnym , szczególnie gdy woda jest chlorowana, powoduje pękanie neonu. Neon w chlorowanej wodzie nie wytrzymuje nawet roku.

Podobne artykuły